Już po raz trzeci miałem przyjemność realizować projekt pióra forumowego dla forumopiorach.net. Pióro na rok 2018 otrzymało tajemniczą nazwę „Jaga”, ponownie nawiązującą do słowiańskiej mitologii. Jaga to coś co niby znamy a jednak nie mamy o tym pojęcia i takie też jest pióro, które otrzymało tą wdzięczną nazwę. Znacznie skrócony korpus i wydłużona sekcja są praktycznie w całości ukryte w skuwce. Pomysł na pióro okazał się bardzo nietypowy i oryginalny, ale jednocześnie prosty, bez zbędnych detali. Pióro zostało wykonane z ebonitu – sekcja i korpus w kolorze czarnym, natomiast skuwka mogła mieć jeden z pięciu kolorów:

1. woodgrain denim blue
2. woodgrain toffee
3. czarna
4. woodgrain cumberland
5. woodgrain night blue

Pięć kolorów na piąte, jubileuszowe pióro FOP. Piąta rocznica jest drewniana, więc i woodgrain nie był całkiem przypadkowy.

Zamawiający mieli do wyboru także różne rodzaje stalówek oraz opcję zamontowania roll stopera. Wyjątkowość każdego egzemplarza podkreślił grawerunek: „FOP 2018” w kolorze złotym.

Do każdego egzemplarza dołączony został stosowny certyfikat. Zestaw zawierał również eleganckie, drewniane etui oraz welurowy pokrowiec.

Ostatecznie zgłosiło się 32 chętnych, zatem wraz z prototypem, który został u mnie, powstały 33 pióra. „Jagi” można było odbierać osobiście 7 oraz 8 kwietnia w Katowicach na największej i najciekawszej imprezie w Polsce dotyczącej piór wiecznych i wszystkiego co z nimi związane – Pen Show Poland.

Na zakończenie zapraszam do obejrzenia recenzji pióra, zaprezentowanej przez jednego z członków Rady Forum o Piórach, na kanale youtube: https://pmarcinski.pl/recenzje/

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mieli wkład w realizację tego projektu, a użytkownikom życzę przyjemnego pisania!

Materiał: ebonit
Stalówka: JoWo #6 stalowa lub złota w każdym rozmiarze
System napełniania:  naboje / konwerter (dołączony do każdego egzemplarza) lub zakraplacz

Wymiary:
Długość pióra zamkniętego:  145 mm
Długość pióra bez skuwki:  135 mm
Długość z nałożoną skuwką: 195 mm
Średnica korpusu: 13 mm
Średnica skuwki: 16 mm

Masa:  21 g